Igapäevaelus märkate, et kuigi peaaegu kõigil on nutitelefon ja juurdepääs arvutitele, prinditakse siiski väga palju. Me küsisime endalt, miks. Paljude inimeste jaoks on paber parem ja lihtsam lugeda kui ekraanil olev sisu. Prinditud dokumente on lihtsam parandada, märkida jne ja seejärel edasi saata. Prinditud lehed on midagi kindlat – need ei krahhi ega hakka tööle. Andmekadu põhjustavad kõige rohkem tuli või vesi. Prinditud dokumendid on kuidagi siduvamad – näiteks lepingutes. See on mugav. Digiallkiri või varundamine? Sageli on ebakindlus ja erimeelsused seoses maksudega seotud dokumentide õiguslike säilitamisaegade ja -tingimustega. Seetõttu prinditakse ja arhiveeritakse kõik ettevaatusabinõuna. Mõelge, kas dokumenti on tõesti vaja printida. Ebaolulisi e-kirju, dokumente jne ei pea printima. Parem on optimeerida töökoha ergonoomikat (nt osta parem monitor või seadistada e-posti programm optimaalselt, nt reguleerides fondi suurust).
Teate ilmselt tunnet, kui olete printerikasseti vahetanud ja sõnum tinditaseme vähesuse kohta ilmub uuesti ning te peaksite kasseti kohe vahetama. Ainult sellepärast, et tindikassett on peaaegu tühi, ei pea seda kohe vahetama. Parim on nüüd uus kassett tellida ja oodata, kuni kassett tõesti tühjaks saab. Tonerikassettide puhul võite kasutada ka teist trikki: eemaldage tooner ja raputage seda mõni kord ettevaatlikult horisontaalselt edasi-tagasi. See jaotab tooneri pulbri kasseti sees ja saate tavaliselt pikka aega ilma vigadeta edasi printida.
Näpunäide: Kuidas tooneri vahetada
Paljud tindikassetid ja toonerid on saadaval mitmes versioonis. Ühelt poolt on olemas tavalised tindikassetid ja teiselt poolt suure täitekogusega, nn XL või HC (High Capacity) versioonid. Suure mahutavusega tindikassettide ja tooneri ostmine võib märkimisväärselt vähendada teie printimiskulusid lehekülje kohta.
Üldine: Mida suurem on kasseti täitekogus, seda madalam on hind lehekülje kohta. Kindlasti tasub võrrelda. Siiski tuleks arvestada ka oma individuaalset printimiskäitumist. Kui printite palju, on XL-kassetid ja suure mahutavusega toonerid teile parim valik. Kui printite vähem ja ei kasuta laserprinterit, on oht, et suured tindikassetid kuivavad.
Sellised printerikassetid ja toonerid on eriti mõistlikud mitme printeriga kasutamiseks. Kasutajad, kes prindivad vähem, peaksid investeerima säästupakki, mis sisaldab mitut kassetti. See annab samuti suure säästuefekti. Toonereid ei ole aga võimalik ära kuivada.
Paljud tindikassetid ja toonerid on saadaval nn multipakettide, väärtuspakettide, kampaaniapakettide, topelt- või isegi nelikpakettidena. See kehtib nii originaal- kui ka alternatiivtoodete kohta. Toonerite ja tindikassettide ostmine komplektina võib säästa 10–30 protsenti võrreldes üksikult ostmisega. Samal ajal saate luua praktilise varu, nii et teid ei üllata enam tühjad kassetid ja toonerid.
Tindikassetid, toonerid, pilditrumlid, lindid – need ei pea alati olema originaalid! Meie veebipoes näete, et pakume paljudele toodetele ka odavamaid alternatiive kolmandate tootjate poolt. Need ühilduvad toonerid pakuvad sageli märkimisväärset kulude kokkuhoidu võrreldes seadmetootjate originaaltoodetega. Alternatiivsed, ühilduvad tooted läbivad samuti arvukalt kvaliteedikontrolle ja neid toodetakse vastavalt tööstusstandarditele, et need töötaksid teie seadmega tõrgeteta. Hind on siin võitmatu argument. Soovitame oma klientidele järgmist: kui soovite tõesti, et prindid ja koopiad oleksid parima kvaliteediga, eriti kui suhtlete nende abil klientide ja äripartneritega, on mõistlik valida originaaltooted. Kui aga kasutate väljatrükke ja koopiaid ainult sisemiselt ja lühiajaliselt, siis on alternatiivsed tindid ja toonerid tõesti hea lahendus!
Tindi ja toonerite ostmine internetist on 10–30 protsenti odavam kui poes. Hinnasääst on nii suur, et isegi saatmiskulud ei mängi enam rolli. Samal ajal on teil ideaalne hinnavõrdlus ja saate kiiresti näha, milline toode on teile soodsam alternatiiv. Lisaks saame pakkuda palju tooteid või tooteliike, mida tavaline pood ruumipuuduse tõttu üldse ei paku.
Seisev printer või mittefunktsioneeriv koopiamasin võib paljudes ettevõtetes põhjustada märkimisväärseid viivitusi ja halvimal juhul kaotusi. Peaksite alati jälgima, kui palju tinti või tooneri veel seadmetes varuks on. Uue tellimuse peaksite esitama hiljemalt siis, kui printer või koopiamasin esimest korda hoiatab madala tinditaseme või tühja tooneri kohta. Ja kui te seda juba teete, siis miks mitte osta mitu kassetti korraga? Ühelt poolt saate kasu multipakettidest, teisalt pakume enamikule toodetele astmelist hinda alates kahest tükist, nii et varu ostmine võimaldab igal juhul säästa. Tark varumine aitab kaasa teie äritegevuse katkematule ja sujuvale kulgemisele. Toonerite puhul ei pea te muretsema säilivuse pärast, sest need on täidetud kuiva pulbriga, mitte vedelikuga, mistõttu need ei saa kuivada. Tindikassetid seevastu võivad valesti hoiustades kuivada, kuid nende kasutusmaht on tavaliselt piiratud mõnesaja leheküljega, mistõttu on vahetusintervallid oluliselt lühemad. Parim on säilitada tindikassette varjus toatemperatuuril või veidi jahedamas. See hoiab ära tindi enneaegse kuivamise. Samuti peaksite kassette hoidma nende originaalpakendis, mis koosneb tavaliselt läbipaistvast kilest või läbipaistmatust alumiiniumkotist. Lisaks on kassetid sageli vaakumpakitud. Pakend kaitseb tinti aurustumise ja kuivamise eest.
Lisainfo: Printeritarvikute õige hoiustamine.
Teie printer ja koopiamasinad pakuvad tavaliselt erinevaid prindirežiime, millega saate tinti ja toonerit peaaegu märkamatult säästa. Näiteks prindige esitluskvaliteedi asemel disainikvaliteediga. Oleme juba maininud, et disainikvaliteediga printimine tarbib vähem tinti. Mõnel juhul on teil ka võimalus teha testprinte madalama lahutusega. Printer kasutab ökonoomset režiimi või vähendab prindilahutust. Kui üks nendest režiimidest on aktiveeritud, on printimise tulemus vähem võimas. Printer või koopiamasin kasutab lihtsalt vähem tinti või toonerit. Seetõttu saate seda seadistust kasutada testprintide või sisemiste dokumentide jaoks. Kui vajate nii kõrgekvaliteedilisi väljatrükke kui ka töökoopiaid, on soovitatav luua mitu printimisprofiili, kus vastavad seadistused on salvestatud. Asjakohast teavet leiate oma kasutusjuhendist.
Laiade tähtede, paksude joonte, paljude kaunistuste ja serifidega fondid kasutavad rohkem printeritinti ja toonerit kui lihtsustatud fondid. Mõnikord saate õige fondi valimisega vähendada oma printimiskulusid kuni 30%. Säästlikud fondid on "Century Gothic" ja "Garamond", mis on enamikus tekstiprogrammides standardvarustuses. Kolm kõige rohkem tinti ja toonerit kulutavat fonti, mida peaksite vältima, on:
Isegi väiksemad fondisuurused säästavad paberit ja tinti. Näiteks võite enne printimist vähendada fondisuurust selliseks, mis on teile mugav lugeda. Nii mahub rohkem sisu ühele paberilehele, säästes seeläbi toonerit, tinti ja isegi paberit.
Kui soovite tinti säästa, saate printida mustvalgena. See tundub üsna ilmne. Mõelge, kas tõesti on alati vaja värviprinte. Pole juhus, et koopiakeskustes on värvilised koopiad palju kallimad kui lihtsad mustvalged koopiad. Tindikassetid on tavaliselt kallimad kui mustad kassetid. Aga kuidas on lood halltoonidega? Paljud printerid ja koopiamasinad pakuvad seda valikut. Aga kas sellega saab tõesti raha säästa? Kahjuks mitte - sest paljud printerid kasutavad halltoonide jaoks värve. Halltoone ei looda tavaliselt musta tindi ökonoomse kasutamisega. See tähendab, et hall ei prindita mustaga, vaid on koostatud kõigist värvidest. Ja just seda tahate vältida.
Kohe alguses: te ei tohiks oma tindiprinterit vooluvõrgust eemaldada, kasutades selleks toiteplokki. Need seadmed tarbivad väga vähe energiat. Kui nad aga täielikult vooluringist lahti ühendada, installivad nad ennast uuesti, kui need uuesti sisse lülitatakse. Selle käigus võidakse prindipead loputada tindiga, mis kulutab palju kallist tinti.
Laserprinterid seevastu tarbivad ooterežiimis suhteliselt palju energiat. Kuid neil on tavaliselt väljalülitusnupp, mis tõesti katkestab vooluühenduse ja ei jäta seadet ooterežiimi. Taaskäivitamisel neid tavaliselt ei puhastata ega uuesti installita. Seetõttu kehtib laserprinterite ja koopiamasinate puhul järgmine: lülitage need välja!
Ja printerite puhul kehtib sama, mis külmikute ja pesumasinate puhul: pöörake tähelepanu energiatõhususele, kui neid ostate!
Kas seadme tindikassetid või toonerid on väga kallid? Ja kas olete seda seadet juba pikka aega kasutanud? Sellisel juhul võib olla mõistlik investeerida moodsasse seadmesse, mille tarvikud on odavamad. Sellisel juhul võivad uue tindiprinteri või väikese seadme ostukulud end ära tasuda juba pärast mõnda tindikasseti vahetust. Samuti võib juhtuda, et mõne aja pärast vanematele seadmetele enam tinti ja toonereid ei toodeta. Seejärel võib uute toonerkassettide või tindikassettide ostmine muutuda mitte ainult keeruliseks, vaid ka eriti kalliks.
Kui asutate ettevõtte või hakkate iseendale tööandjaks, seisate silmitsi arvukate esialgsete kuludega, et üldse tegevust alustada. Isegi kui kulusurve on sel hetkel suur, ei tohiks säästa valest kohast. Odavad printerid võivad olla odavad osta, kuid järelkulud võivad olla väga kallid. Sellisel juhul ei teeni seadme tootjad raha printeri või koopiamasina müügist, vaid kulumaterjalide müügist. Tindid ja toonerid on sageli ootamatult kallid ning alustavatel ettevõtetel, noortel ettevõtjatel ja väikeettevõtetel on tihti väga suur printimismaht, kuna klientide leidmiseks on vaja palju dokumente, näiteks flaiereid ja reklaamkirju. Kui ootate suurt printimismahtu, soovitame vältida odavaid tindiprintereid, mille töömaht ja jõudlus on sageli piiratud. Parim on juba eelnevalt uurida, kui kallid on seadmele mõeldud tindikassetid ja toonerid, kas on olemas alternatiivseid tooteid, ning mõelda, kui palju ja mida plaanite printida.
Enamik professionaalsemaid tindiprintereid kasutab iga värvi jaoks eraldi kassetti. Vähem professionaalsed kodumasinad on varustatud nn kombineeritud kassetiga, mis sisaldab kõiki värve (st kollane, magenta ja tsüaan) ühes kassetis. Kombineeritud kassetid on kasulikud kasutajatele, kes prindivad vähe või harva. Kui aga prindite palju, on kulude kokkuhoiu mõttes sageli mõistlik osta printer, mis kasutab algusest peale üksikuid tindikassette. Näiteks kui üks tindikassett on tühi, peate vahetama ainult selle, samal ajal kui saate teisi värve edasi kasutada.
Kas prindite ja kopeerite ainult faile, tekste või sisemisi dokumente? Sellisel juhul peaksite üldiselt kaaluma mono-printeri või koopiamasina soetamist. Need seadmed kasutavad ainult musta tinti või toonerit, seega toodavad need ainult mustvalgeid väljatrükke ja koopiaid. Sellel on mitu eelist: sageli on neil eriti suured kassetid, mille maht on tohutu, kuna seadmetes on piisavalt ruumi. Ja kasutamata tindikassetid ei põhjusta teile mingeid probleeme.
Loodetavasti oleme juba selgeks teinud, et paberi raiskamine ei ole teie eelarvele kasulik. Samas peaksite pöörama tähelepanu ka paberi kvaliteedile. Odav paber on tavaliselt kõrge imavusega, mistõttu tarbitakse tarbetult palju tinti. Tavapärasteks kasutusteks piisab kaubanduslikult saadaval olevast printeripaberist, mille paksus on 80 grammi ruutmeetri kohta. Niipea kui paber muutub paksemaks ja kvaliteetsemaks, tõuseb ka hind. Olulised äridokumendid või esitlused näevad veelgi paremad välja paberil, mille paksus on 100 grammi ruutmeetri kohta. Ja fotode printimiseks on loomulikult olemas spetsiaalne fotopaber. Keskkonna heaks saate teha head, kasutades taaskasutatud paberit, mis võib olla ka odavam kui puhas valge paber. Kui teie ettevõttes on mitu koopiamasinat, siis miks mitte varustada üks printer kalli valge paberiga ja teine puhast taaskasutatud paberit kasutavate sisemiste dokumentide jaoks?
Siin on veel kaks vihjet: kare ja pehme paber jätab kiud teie seadmesse. See kiirendab kulumist. Seetõttu pöörake tähelepanu heale paberile. Ja kasutage suletud paberialuseid. Printeritel on sageli ülemine ja alumine paberisalv. Kui paberialus on avatud, võib paber tolmuda. Mustus ja tolm satuvad seejärel printimise ajal printeri sisemusse. See võib samuti kaasa aidata kulumisele ja halvimal juhul ummistada düüsid.
Paber on kallis; kvaliteetpaber on veelgi kallim. Ja paberi raiskamine on keskkonnale kallis. Teate seda olukorda: lähete oma kontorisse või ettevõttesse koopiate ja prinditavate dokumentide järele ning enne, kui jõuate oma dokumentideni, peate esmalt paberi juurde panema, sest teie kolleegid on paberialused tühjaks printinud. Hea, kui varu on seadme läheduses, aga mis siis, kui see pole nii? Paberialuste täitmine on pikas perspektiivis vältimatu, kuid intervalle saab pikendada. Esimene võimalus: Proovige printeri seadetes valikut "Prindi mitu lehekülge ühele lehele". See muudab kaks A4 lehekülge üheks. Zoomi funktsioon toimib sarnaselt koopiamasinal. Kui zoomi seadistus on umbes 70% (võtke arvesse oma koopiamasina individuaalseid nõudeid), vähendatakse kaks kõrvutist A4 lehekülge üheks A4 leheküljeks. Teine võimalus: Kas teadsite kahepoolse printimise funktsioonist? See funktsioon, mis on peamiselt koopiamasinatel, tagab, et kopeerimisel ja printimisel prinditakse paberilehe esi- ja tagakülg. See on nutikas viis paberi tarbimise poole võrra vähendamiseks ja kontoris ruumi säästmiseks.
Kas just printisite 100-leheküljelise PDF-faili, et seda teel lugeda? Või kopeerisite viimase memo või protokolli ilma dokumenti esmalt vaatamata? Nüüd istute ja näete, et olete printinud liiga palju lehti, raisates paberit, tinti või toonerit. Kiire pilk dokumendile, näiteks prindi eelvaates või lehevaates, võib tõhusalt vältida raiskamist ja prügi.
Funktsiooni "Leheküljed alates kuni" abil saate määrata, millised leheküljed tuleb printida. Jätke lihtsalt välja tühjad leheküljed või leheküljed mittevajalike graafikutega. Tiitelleht on sageli suur tindikulu. Ka märkused, mis on tavaliselt peidetud dokumendi lõppu ja pole kohe vajalikud, võib printimisest välja jätta. See säästab tinti, tooneripulbrit ja paberit.
Samuti saate printida mitu lehekülge ühele lehele. Teie printer ja koopiamasin pakuvad teile vastavaid seadistusi menüüs. See säästab samuti palju tinti ja paberit.
Kopeerimisel sulgege kindlasti kopeerimismasina kaas, et vältida tooneri liigset kadu mustade alade printimisel. Veel parem, testige oma koopiamasina suumifunktsiooni, et vältida musti ääri ja säästa tooneri kasutamist. Samal ajal on veidi suuremad kopeeritud dokumendid hõlpsamini loetavad.
Kui kasutate oma brauseri prindiprogrammi, pakutakse teile peaaegu alati eelvaadet prinditavatest lehekülgedest. Sageli on teile oluline tekst või pilt ainult mõnel leheküljel, samal ajal kui reklaamid, bännerid ja lehekülje päised (headers) või jalused (footers) võtavad enda alla terved leheküljed. Kontrollige, milliseid lehti te tegelikult printida soovite, ja määrake need "valitud lehtedeks", et printer prindiks ainult need lehed. Mõned lehed pakuvad juba algusest peale spetsiaalseid prindivaateid, kust disainielemendid või värvid on eemaldatud. Tihti pääseb nendele ligi väikese printeri sümboli kaudu otse lehel. See peidab graafilised elemendid ja vähendab prinditava sisu ainult tekstile, et saaksite oma tindikassette või toonereid säästa. Kui soovite printida ainult konkreetse lehekülje teksti, ei pea te seda otse brauserist printima. Kopeerige tekst, kleepige see Wordi ja eemaldage vajadusel mittevajalikud vormindused. Näiteks võite valida väiksema fondi suuruse. See tähendab, et printimiseks kulub vähem tinti või tooneri.
Paljude aastate jooksul on suured tootjad, nagu HP ja Canon, müünud printe, mis sobivad eriti hästi fotograafiaks. Tavaliselt vajate selleks spetsiaalset fotopaberit. Õigete eeltöötlustega saate siin ka tinti säästa. Kõigepealt tuleks meeles pidada, et pilditeravus ja värvisügavus on fotode printimisel olulised kriteeriumid. Kvaliteetne tindipaber on sileda pinnaga ja väikese imavusega, nii et tinti kulub vähem. Veenduge, et teie printeri seadetes oleks valitud paber, mis teil on laaditud, et printimisel kuluks automaatselt vähem tinti. Kui paberile kantakse liiga palju tinti, ei loo see tingimata rohkem sügavust ja teravust, vaid pikendab ainult piltide kuivamisaega ja võib põhjustada pinna hägustumist. Parimate fotoprintide tegemiseks on kõige parem kasutada kvaliteetset, puitvaba fotopaberit ja õigete printeri seadistuste kombinatsiooni, valides fotode printimiseks madala tindikuluga seaded.
Kas teil või teie ettevõttel on endiselt faksimasin? Kas te ei saa (veel) oma äritegevuses faksita hakkama? Nüüd on kahjuks nii, et sageli saab faksi teel ainult lihtsaid kinnitusi või isegi soovimatut reklaami. Faksimasin prindib kõik välja - filtreerimata - sõltumata sellest, kas soovite või vajate seda. Parem on seadistada oma arvuti ja telefon ühendus nii, et faksid saadetakse enne printimist teie e-posti postkasti. Siis on teil valik, mida printida ja mida kohe kustutada. Sama protseduuri saab muidugi kasutada ka fakside saatmiseks. See tähendab, et ükski töötaja ei pea minuteid ootama, kuni faks saadetakse. Faksi saatmine ei ole seega palju keerulisem kui e-kirja koos manusfailiga saatmine.
Oma printeri või koopiamasina omamisel on ilmsed eelised. Tänapäeval ei saa peaaegu ükski kontor või leibkond hakkama ilma oma seadmeta. Värvi- ja fotode printimine on samuti muutunud nii lihtsaks ja taskukohaseks, et sageli on odavam ja vähem keeruline printida otse kohapeal kui spetsialiseeritud kaupluses.
Kuid igaüks, kes töötab arhitektuuri, ehitusplaanide või masinaehituse valdkonnas, peab sageli printima plaane või kaarte, mida standardsed seadmed enam välja ei prindi. Isegi printerid ja koopiamasinad, mis pakuvad A3-formaati, võivad olla liiga väikesed. Siis on ainus lahendus minna koopiakeskusse või trükikotta, mis võib olla üsna kallis. Kui leiate end regulaarselt koopiakeskuses, võib-olla mitu korda nädalas, peaksite kaaluma ka plotteri ostmist. Nende suures formaadis printeritega, nagu Riso, OCÉ, Canon või HP, saate kaarte ja plaane ise printida. Siit leiate ka oma plotterile sobivad kassetid. Tutvuge julgelt meie veebilehega, et saada teavet, kui kallid on üksikud kassetid.