Miks on toonerkassett jälle tühi? Enamik meist on seda küsimust endalt vähemalt korra küsinud.
Toonerkasseti mahutavus põhineb 5% lehekülje katvusel või mõnel ISO standardil isegi vaid 2,8% katvusel. Esimesel juhul oleks 95% leheküljest valge – näiteks kinnisvaramaaklerite jaoks, kes prindivad palju fotosid, on see mõeldamatu. Siit saate teada, kuidas kiiresti ja ohutult toonerkassetti vahetada.
Kui toonerkassett on tühi, kuvab printer või koopiamasin esmalt hoiatusi väheneva tooneri kohta.
Nüüd on õige aeg tellida uus toonerkassett! Kuni uue tooneri saabumiseni saate vana kassettiga tõenäoliselt ilma probleemideta printida.
Printer ei tea täpset järelejäänud tooneri kogust ega suuda seda täpselt määrata. Isegi hoiatusest hoolimata võib veel printida 50–100 lehekülge.
Kuidas aru saada, et toonerkassett vajab vahetamist:
Triibud või kahvatud printimised ei pruugi alati viidata tühjale toonerkassetile. Selle põhjuseks võib olla ka kulunud trumliüksus.
Kui teie seadmel on vahetatav toonerkassett ilma eraldi trumliüksuseta, on toonerkassettidesse juba sisseehitatud trummel ja eelmainitud olukord ei kehti.
Kui prinditud dokumendid, eriti keskel, muutuvad kahvatuks, saate toonerkasseti seadmest eemaldada ja seda horisontaalselt õrnalt raputada. Järelejäänud toonerpulber jaotub ühtlaselt ning paljudel juhtudel saab veel printida 50–100 lehekülge. Selline on meie kogemus.
Tooneri tellimisel veenduge, kas teie seadmele on saadaval suure mahutavusega toonerkassetid, topeltpakendid või komplektid (üks toonerkassett iga värvi kohta). Need valikud vähendavad tavaliselt printimiskulusid ja seega tasub neid pakkumisi ära kasutada.
Laserprinterite või laser-multifunktsionaalsete seadmete puhul on soovitatav oodata mõni hetk pärast viimast kasutamist enne toonerkasseti vahetamist. Tooner sulatatakse kõrgel temperatuuril paberile. Pärast suuremaid printimismahte võivad toonerkassetid ja printeri või koopiamasina sisemised komponendid olla väga kuumad, seega olge ettevaatlik, et end mitte põletada!
Enamik printereid ja koopiamasinaid on suuresti iseenesestmõistetavad.
Suuremad seadmed kuvavad sageli sisseehitatud ekraanil samm-sammulise juhendi kasseti vahetamiseks.
Tavaliselt on seadmel klapp, mida tuleb avada, et eemaldada tühi toonerkassett ja sisestada uus. Olenevalt seadmest võib asendatavate kassettide arv varieeruda. Värvilistes laserprinterites võivad toonerkassetid asuda sahtlis või karusellis.
Üksikasjalikku teavet leiate oma printeri juhendist. Kui olete juhendi kaotanud, pakuvad tootjad sageli oma veebisaitidel allalaaditavaid versioone.
Pildil: Paljudel toonerkassettidel on kiire vahetuse juhend. Näiteks sellel Brother TN kassett näitab, kuidas käsitleda eraldi trumliüksust.
Toonerkasseti eemaldamisel veenduge, et teie nahk ei puutuks kokku toonerpulbriga. Parim on kanda ühekordseid kindaid. Kui toonerpulber satub nahale, saate selle hõlpsasti maha pesta külma veega. Soe vesi sulataks tooneris olevad vaigud ja muudaks tooneri nähtavalt teie nahale kleepuvaks mitmeks päevaks.
Kui toonerpulber satub riietele või vaibale, raputage või koputage see kohe välja ja puhastage vajadusel külma veega. Soe vesi muudaks kanga kasutuskõlbmatuks. Samuti ärge kunagi kasutage tooneri koristamiseks tavalist kodutolmuimejat. Tooner on nii peen, et see võib läbida enamikku tolmukotte ja levida kogu ruumis. Tooner sisaldab ka palju metallioksiide ja võib teatud tingimustel tolmuimejat kahjustada.
Kui kaalute üleminekut originaaltonerilt ühilduvatele toonritele, võite mõelda, kas mõlemat tüüpi kassette saab segamini kasutada. Näiteks värvilises laserprinteris saate vahetada tsüaani tooneri ühilduva tooneri vastu, samal ajal kui ülejäänud kassetid on endiselt originaaltoonrid.
Kuigi tehniliselt võimalik, ei soovita me erinevate tootjate toonrite segamist. Tooneri koostis ja adhesiooni omadused on tootjaspetsiifilised. Erinevate tootjate toonrite kombineerimine ühes seadmes põhjustab tõenäoliselt halva printimiskvaliteedi.
Laserprinteritest pärit toonerkassetid ei ole kunagi täiesti vabad toonertolmust.
On arusaadav, et soovite need kiiresti ära visata, enne kui peen pulber satub teie kätele või riietele. Soovitame tühjad kassetid paigutada uue kasseti originaalkarpi ja võimalusel ka selle plastkilesse.
Tühjad toonerkassetid ei kuulu olmejäätmete hulka. Need koosnevad erinevatest plasti- ja metallikomponentidest ning sisaldavad palju komponente, mida saab taaskasutada teise või isegi kolmanda kasseti elu jooksul.
Lisateavet leiate siit: Kuidas toonerkassette õigesti utiliseerida