Printeritint on tõenäoliselt üks maailma kallimaid vedelikke.
Sarnaselt raseerimisterade ostmisele tekib printerikassettide ostmisel sageli tunne, et toote eest makstakse liiga palju.
Printerikassette on mitmesuguseid versioone: kassetid koos trükipeaga või ilma, suure täitmiskogusega kassetid, UV-kindla tindiga kassetid ning originaaltootja või kolmanda osapoole tootja kassetid. Siin püüame vastata mõnedele küsimustele.
Printeritootjad subsideerivad printerite müügihinda. Seejärel soovivad nad raha tagasi teenida originaalkassettide müügi kaudu.
Alternatiivsete tindikassettide tootjad ei sõltu sellest. Nad saavad pakkuda oma tooteid konkurentsivõimelisema hinnaga.
Praeguseks on trükipeaga printerikassetid haruldasemad kui 10–15 aastat tagasi. HP on ühekordse trükipea leiutaja. Vastavad printerikassetid koosnevad tindipaagist, millel on integreeritud trükipea.
Iga kasseti vahetusega vahetatakse ka trükipea. Kui trükipea on vahepeal ära kuivanud, tuleb kassett printerist välja võtta ja asetada 3 mm veega täidetud anumasse, kuni tint taas lahustub. Seejärel pange trükipea tagasi ja tehke trükipea puhastus. Enamikul juhtudel hakkab printer uuesti printima.
Pildil: HP kassett koos integreeritud trükipeaga.
Mitmed tootjad, sealhulgas Epson, Brother, Canon, HP, on otsustanud trükipea muuta seadme püsivaks või asendatavaks osaks. Klient ostab printerikasseti, mis on lihtsalt tindipaak. Tänapäeval on enamik printerikassette varustatud kiibiga, mis salvestab printeri jaoks erinevat teavet, näiteks tindi taseme ja printimismahu.
Printerikassette on tuhandeid erinevaid mudeleid. Suuremad elektroonikapoed ei saa kõikidele seadmetele sobivaid kassetid laos hoida. Oleme spetsialistid. Seetõttu leiate siit oma seadmele sobivad kassetid. Valige lehe ülaosas oma seade või sisestage otsinguväljale soovitud kasseti nimetus.
Hinna ja kvaliteedi hea tasakaalu osas võib esile tõsta taasvalmistatud tindikassette, millel pole trükipead, kuna tehniliselt keerulisem trükipea on seadmesse sisse ehitatud. Tavaliselt on need kassetid saadaval järgmiste tootjate seadmetele: Canon, Brother ja Epson. Interneti jaemüüjad pakuvad kassetid isegi sentides. Kuid meie eesmärk on müüa kvaliteetset kaupa, mis töötab tõrgeteta, mitte odavat madala kvaliteediga toodet.
Kassetid, mida nimetatakse originaalprinterikassettideks, on seadmetootjate arendatud ja toodetud. Kõiki teisi kassette, sealhulgas uuesti täidetavaid või isegi taaskasutatud kassette, kutsume „ühilduvateks printerikassettideks“.
Seadmetootjate originaalkassetid on suhteliselt kallid. See on peamiselt seotud sellega, et kassettide müügiga tuleb katta osaliselt seadmete arendamise ja tootmise kulud. Majanduslikult nimetatakse seda ka Rockefelleri põhimõtteks.
Aastate jooksul on paljud ettevõtted tulnud ideele printerikassette uuesti ehitada või taaskasutada tühje kassette. Sellisel juhul vahetatakse välja kõik kulunud osad ning kassett täidetakse seejärel tindiga.
Kriitilised punktid ühilduvate ja uuesti täidetud kassettide puhul on järgmised:
Põhimõtteliselt on see võimalik. Me ei soovi seda teha ja saame ainult eraalgatuslikult selle tegemisest loobuda. Eriti praeguste kiibiga printerikassettide puhul on probleemiks see, et printer hindab täidetud kasseti ikka „tühjaks“, kui see tagasi panna. Mõned printerikassetid seadmetele HP ja Lexmark sobivad siiski professionaalseks täitmiseks ning on osaliselt saadaval ka meie poes.
Uusi printerikassette on kõige parem hoida lauasahtlis või sarnases kohas, kus temperatuur ei tõuse üle 25 kraadi Celsiuse järgi. Palume hoiduda printerikassettide hoidmisest külmkapis. See ei ole mõistlik.
Printerikassetid, millel on eriti suur täitekogus, kestavad kõige kauem. Mõned tootjad tähistavad neid kassette „X“, „XL“ või „HC“ märgisega. Te peaksite teadma, et kassetidel märgitud ulatus viitab 5 protsendi lehe katvusele. Kui teie kassetid tühjenevad alati kiiresti, peaksite kaaluma laserprinteri ostmist. Lisaks vajab iga trükipea puhastamine palju tinti.
Erinevalt toonerkassettidest on printerikassettidel mõnikord aegumiskuupäev. Samuti on olemas printereid, mis võtavad seda kuupäeva tõsiselt või mitte. Üldiselt ei arva me, et korraliku säilitamise korral on probleem kassettide hoidmine ühe kuni kahe aasta jooksul. Korraliku säilitamise all peame silmas toatemperatuuril lauasahtlis või originaalpakendis kassettide hoidmist.
Printerikassetid kuuluvad printerisse. Sõltuvalt seadmest algatatakse vahetusprotseduur seadmel oleva luugi avamise, printeritarkvara menüüvaliku või seadmel oleva nupu vajutamise kaudu.
Originaalkassetid peaksid olema tuvastatavad, kui need printerisse sisestatakse. Selleks peate veenduma, et kassetid sobivad teie seadmega. Ühilduvate kassettide puhul on terve rida põhjuseid, miks neid ei tuvastata. Tavaliselt on see seotud kiibiga, mis asub kassetil.
Printeridraiveris või seadme ekraani menüüs on võimalik vaadata täitmise taset või ülejäänud printimisulatust. Tavaliselt on täitmise tase ainult hinnanguline. Tindiprinterid ja laserprinterid hindavad täitmise taset printimise ajal kogutud teabe põhjal.
Ühilduvate kassettide kasutamisel ei pruugi täitmise taseme näidik korralikult töötada!
Printeritintide täpne koostis jääb tavaliselt avaldamata. On teada, et tindiprinterite tint koosneb põhimõtteliselt veest. Veesisaldus moodustab 50 kuni 90 protsenti. Eriti oluline on vee puhtus, et vältida hilisemat settimist või setete kogunemist trükipeale. Tindi koostis erineb tootjalt tootjale ja vastab igal juhul täpselt printeri trükipeale.
Kodumajapidamistes ja väikeettevõtetes kasutavad printerid „düsi-tinte“ või „pigmenttinte“ sõltuvalt tüübist.
DÜSITINT – veepõhine värvitint
Düsitint on tint, mille tootmine on lihtne ja mille värvained on täielikult vees lahustunud. Düsi-tindid pakuvad head värvi taasesitust, kuid ei ole eriti UV-kindlad ning annavad häid trükitulemusi vaid fotopaberil. Trükised ei sobi välistingimustesse ja ei ole veekindlad. Näiteks kui soovite neid markeeringuga esile tõsta, võib juhtuda, et trükis määrdub.
Düsi-tintide eelised on nende kõrge värvibriljantsus ja ulatuslik värvispekter koos suure trükilahutusega. Puuduseks on aga madal UV-kindlus ja väike veekindlus, mida saab osaliselt kompenseerida spetsiaalse fotopaberiga.
Veepõhine pigmenttint
Tindiprintimise algusaegadel kasutati peaaegu eranditult veepõhiseid tinte. Veepõhiseid tinte saab printida termilise või pieso trükipeaga. Veepõhised pigmenttindid on oluliselt valguskindlamad kui düsitindid. Erinevalt düsitintidest sisaldavad veepõhised tintid üksikuid, vees mittelahustuvaid värvipigmente kandjas.
Eriti tekstiprindid näitavad kõrget kvaliteeti ja pühkimiskindlust – näiteks kui markeeringuga esile tõsta. Pigmenttindid ei sobi siiski fotoprintimiseks, kuna nende molekulid on suuremad kui düsitintidel ning seetõttu ei tungi need optimaalselt läbi spetsiaalse fotopaberi. Kokkuvõttes pakuvad nad ka kitsamat värvispektrit. Veepõhised pigmenttindid on teatud määral veekindlad. Trükised ei määri ja ei laiali. Trükikvaliteet tavalisel paberil on parem kui düsitintide puhul, sest tint ei tungi suuremate pigmentide tõttu paberisse nii kergesti. Puuduseks on kõrgem hind.
Printerikassetid ei kuulu tavalise olmeprügi hulka.
Eriti printerikassetid, millel on trükipea, saab spetsialiseerunud ettevõtetes uuesti täita. Seetõttu on need ihaldusväärsed tühjad kassetid.
Lisateavet leiate meie artiklist printerikassettide õige utiliseerimine.