Printerikassetid ja toonerid koosnevad erinevatest plastidest ja metallidest. Sõltuvalt kasseti või tooneritüübist sobivad paljud komponendid teiseks kasutustsükliks.
Ei! Esiteks ei sobi printerikassettides sisalduvad plastid ja metallid olmeprügisse. Printerikassetid koosnevad peamiselt plastist ja, kui neil on prindipea (ühekordne prindipea), siis ka metallist. Teiseks saab paljusid kassette ja toonereid uuesti täita või taaskasutada.
Kahjuks satub umbes 90% tühjadest kassettidest prügikasti.
Kuid nii ei tohiks olla! Ühest küljest pole tühjad toonerid ja printerikassetid keskkonnasõbralikud. Teisest küljest saate tühjade toonerite ja kassettidega potentsiaalselt teenida raha või teha head, annetades neid. Paljusid komponente saab korduvalt kasutada.
Printerikassetid ja toonerikassetid on tehniliselt keerulised komponendid, mis sisaldavad mitte ainult tinti või tooneripulbrit, vaid ka elektroonilisi ja mehaanilisi osi.
Väiksemate laserprinterite ja multifunktsionaalsete seadmete toonerikassetid, nagu neid kasutatakse väikestes kontorites või meditsiinipraktikates, sisaldavad sageli toonerit, arendajat ja ühekordset trumlit. Lisaks erinevatele plastidele ja toonerijääkidele koosnevad kassetid ka erinevatest metallidest. Sõltuvalt tüübist võivad printerikassetid sisaldada integreeritud prindipead (ühekordseid prindipeasid) ja koosneda nii plastist kui ka metallist.
On loogiline, et tühjad kassetid saab puhastada, taastada ja uuesti täita. Mõned osad sobivad teiseks kasutustsükliks, teised vajavad asendamist. Aastate jooksul on printeritarvikute jaoks välja kujunenud terviklik taaskasutustööstus.
Toonerikassette taastatakse ja täidetakse laialdaselt kogu Euroopas. Tintide puhul sõltub see kasseti tüübist. Kassetid ühekordse prindipeaga on väärtuslikumad. Need, mis on lihtsalt plastist tindimahutid, on vähem huvitavad. Kõik sõltub kasseti tüübist.
Originaaltoonerikassetid pakuvad üldiselt suurepärast alust professionaalseks taastamiseks ja täitmiseks. Siiski ärge tehke seda ise, vaid müüge kassett internetis. Näiteks ettevõte "Geld für Müll" ostab ja taaskasutab tühjad printerikassetid ja toonerid.
Mõned tootjad, kes toodavad kassetid integreeritud prindipeadega, on:
Need prindipeadega kassetid koosnevad tindimahutist ja ühekordsest prindipeast. Mõistet "ühekordne" ei tohiks võtta liiga sõna-sõnalt. Kui need professionaalselt puhastatakse ultrahelipuhastusega ja täidetakse kvaliteetse tindiga, võivad need printerikassetid pakkuda taas head printimiskvaliteeti.
Seetõttu on prindipeadega kassetid väga nõutud taastamiseks. Paljud ettevõtted maksavad nende eest ja korraldavad kogumise.
Tindikassetid ilma prindipeata on põhimõtteliselt lihtsalt väikesed tindimahutid.
Selleks, et täitmine oleks vähem atraktiivne, salvestab kasseti väike kiip sellist teavet nagu prinditud lehtede arv. Pärast täitmist ei pruugi printer kassetti enam tuvastada. Neid lihtsaid tindimahuteid on kõige parem visata taaskasutuskasti, kollasesse kasti või tootjate tagasivõtusüsteemide kaudu.
Eristatakse, kas printerikassetti on varem täidetud või mitte. Originaalkassetid, mida tühjendatakse esimest korda, nimetatakse "Virgin Cartridges". Need pakuvad parimat alust professionaalseks puhastamiseks ja täitmiseks. Sõltuvalt tüübist ja ostjast makstakse neile parim hind.
Kassetid, mida on juba täidetud, nimetatakse "Non-Virgin". Kui teatud tüüpi tühje kassette on vähe saadaval, võite siiski teenida raha ka "Non-Virgin" kassettide eest, kuid tunduvalt vähem kui "Virgin" kassettide eest.
Soovitame kahte meetodit, kuidas oma tühje kassette "mõistlikult" utiliseerida:
Esmane meetod on: Annetage kassetid. Tellige Caritas kast, koguge kassetid ja annetage need hiljem.
Teine võimalus on: Müüge kassetid.
Enamikus riikides võtavad taaskasutuskeskused printeritarvikuid tasuta vastu. Varem või hiljem külastab igaüks taaskasutuskeskust, et utiliseerida vanu elektroonikaseadmeid jne. Keskkonnasõbralik utiliseerimine on lihtne ja näitab vastutustundlikkust.