Tindiprinterid puhastavad ennast üsna sageli, et vältida tindi kuivamist printpeades ja ummistuste teket.
Seetõttu on oluline printer alati korralikult välja lülitada, kuna printpea ei liigu muidu parkimisasendisse, mis viib kiirema kuivamiseni.
Printpea puhastamise ajal surub printer tindi printpeast läbi, et eemaldada ummistused.
Tint sisaldab lahusteid, nagu isopropanool, mis aitavad puhastamisel. Printpea puhastamist saab käsitsi alustada printeri menüüst, kuid printer teeb seda ka automaatselt aeg-ajalt, näiteks sisselülitamisel.
Jäägtint peab kuhugi kogunema.
Mõnedes Canon ja Epson tindiprinterites on selleks otstarbeks seadme põhjas käsn või fleese.
Jäägtindi konteiner ei ole tavaline tarvik rangelt võttes, vaid pigem varuosa, mis kestab tavaliselt mitu aastat ja mida tuleb asendada umbes iga 20 000 kuni 30 000 lehe järel remondi käigus. Printer ei suuda tegelikult kindlaks teha, kas jäägtindi konteiner, mida Canon nimetab ka jäägtindi mahutiks, on tõesti täis. Seadmes ei ole vastavat andurit. Selle asemel vastutab teate ilmumise eest loendur, mida saab samuti lähtestada.
Mõned Canon Pixma IP seeria printerid kasutavad käsna või vilti, mida nimetatakse ka tindi absorbeerijaks, et imada printpea puhastamise ajal kogunevat tinti.
Kui printpeade puhastamist tehakse liiga palju, ilmub lõpuks järgmine teade: "Jäägtindi konteiner on peaaegu täis" või "...on täis." Viimase teate ilmumisel keeldub printer töötamast.
Sõltuvalt printeri mudelist ja tindikassettidest võib juhtuda, et tindikassett saab otsa juba pärast 40–100 printpea puhastamist ilma, et midagi oleks tegelikult trükitud.